Цілющі скарби рідного краю

8 жовтня в бібліотеці гуртожитку Старовижівського професійного ліцею вихователь Палівода І.О. провів з учнями групи №14 виховний захід «Цілющі скарби рідного краю». Із змістовними повідомленнями про цілющі рослини, що ростуть на нашій Волині виступили Черняк Павло, Ходинюк Григорій та інші.

Доповнити знання допомогли запрошені травознаї: колишня завідувачка Старовижівської центральної районної бібліотеки для дорослих Каліщук Ганна Карпівна та викладач спец предметів за професією «кухар, кондитер» Старовижівського професійного ліцею Лисик Наталія Василівна.

Ганна Карпівна продемонструвала присутнім рідкісні цілющі рослини: ісландський мох, сарматське кадило (по-народному «бальзам»), та багато інших. Кожну свою розповідь вона доповнювала пережитими життєвими історіями, з яких особливо хвилюючою була історія про верес, котрий врятував людей від голоду у далекі 40-і роки ХХ століття.

Наталія Василівна розповіла, що біля свого помешкання вона вирощує більш ніж 30 видів цілющих рослин, які вона використовує як для лікування, так і в щоденному раціоні своєї родини. Викладачка в креативній формі пояснила значення різних рослин для людини, для її самопочуття.

На завершення зустрічі Палівода І.О. побажав усім менше хворіти, бережно ставитись до природи, звичаїв і традицій нашого народу, старанно їх вивчати та передавати з покоління у покоління.

                

 

Ми за мир       

 24 вересня 2015 року у Старовижівському професійному ліцеї відбувся захід присвячений Міжнародному Дню миру. Ведучі Гусар Аліна та Маркусь Катя  виступаючи на сцені, розповіли історію виникнення цього свята, згадали трагічні сторінки історії України, розповіли про втрати нашої держави від фашизму. Хвилино мовчання всі присутні вшанували пам’ять  загиблих, які боролися за незалежність нашої держави. Учні 15 групи, які здобувають професію кухар, кондитер, Барановська Оля, Коцуба Вікторія, Бадзюк Настя прочитали вірші, в яких розповідається про події на Майдані та Сході країни. Виступи  Галян Тетяни,  Барановської Олі, Кузьмича Влада, Сачик Тетяни  змусили глядачів відчути невтішне материнське горе за синів. Заклики до миру звучали з уст Головій Лілії та Якобчука Дмитра. Доповнювали захід піснями «Калиновий край», «Молитва» Бірук Андрій та «Батькам», «Українська родина» вокальний гурт дівчат 15 групи. По завершенні заходу всі глядачі разом вигукнули заклик «Ми за мир!»