З Україною в серці

Пісня – істинна душа народу. В усі часи саме в пісні народ оспівував усі пориви своєї душі – щасливе і нещасне кохання, красу рідної природи, щоденне життя родини, подвиги героїв. У ній – наша історія і характер, наша чарівна самобутність, невмирущість духу народу. Тому саме пісня, яка лине із самого серця, зберегла нашу націю, заквітчала Україну у нев’янучий вінок.

«З Україною в серці» - так звітували 20 лютого 2015 року про свої заняття у гуртках учасники художньої самодіяльності Старовижівського професійного ліцею. «Прошу неба і землі», «Мова єднання», «Як калина зацвіте», «Соловейко», «Любов твоя, мамо» та інші пісні звучали у виконанні вокальних гуртів юнаків і дівчат, тріо, дуету та сольних виконавців. Хлопці-вокалісти зачарували глядачів акапельним співом української народної пісні «Із-за гори, із-за кручі». Справжніми артистами проявили себе майбутні електрики, зварники, кухарі та малярі – Бірук Андрій, Ляшук Вадим, Волох Петро, Якобчук Дмитро, Галян Тетяна, Головій Вероніка, Сачик Тетяна, Христюк Катерина, Шустваль Анжеліка, Євтушик Тетяна, Цьось Володимир.

Найпотаємніших куточків душі торкались слова ведучих свята, Масловського Олександра та Жолоб Юлії.

Всі присутні теплими оплесками подякували учасникам гуртків та їх керівнику Мандзюку Віктору Федоровичу за змістовний, яскравий та професійний концерт.

 

Профілактика правопорушень та злочинів у молодіжному середовищі, правовий захист неповнолітніх

Круглий стіл під такою назвою був проведений у Старовижівському професійному ліцеї.

Заступник прокурора Олександр Нечая, головний спеціаліст районного управління юстиції Андрій Марчук, начальник служби у справах дітей райдержадміністрації Валентина Яриніч, старший інспектор кримінально-виконавчої інспекції Віталій Дяк разом з педагогами ліцею обговорили питання захисту неповнолітніх, дій дорослих у випадку виклику дітей у суд чи міліцію, визначення соціального статусу учнів ліцею, допомоги дітям, які опинились у складних життєвих обставинах, та способів впливу на учнів, які не бажають дотримуватись правил поведінки у громадських місцях та у навчальному закладі, і на батьків, котрі не приділяють належної уваги вихованню в сім’ї.

Інформацію про правопорушення та злочини, вчинені неповнолітніми протягом 2014 року надав заступник прокурора. Більшість протоколів було складено за куріння та появу в громадських місцях в п’яному вигляді, проте було виявлено лише два факти продажу спиртного та тютюнових виробів неповнолітнім. Педагогів ліцею турбує питання шкідливих звичок учнів, яких вони набувають ще у середньому шкільному віці, а інколи ще раніше, але, як свідчать факти, батьки не звертають на це уваги. І, як результат, в 15-16 річному віці частина юнаків і дівчат уже не може, та й не хоче подолати свої згубні звички. Разом з тим, учні добре знають, що продаж алкогольних напоїв та цигарок неповнолітнім заборонений законом, тому просять незнайомих дорослих зробити для них покупки. В цьому випадку закликаємо дорослих задуматись над своїми вчинками, адже, ні для кого не секрет, що на злочинний шлях у юному віці часто підштовхує спиртне.

Дирекція ліцею, педагоги та працівники правоохоронних органів були одностайні у думці, що виховання законослухняних громадян можливе лише у разі спільної роботи сім’ї та суспільства.

Заступник директора з навчально-виховної роботи Наталія Письменна