Маляр, штукатур.

Історія професії.  

Виникла ця професія давно. Вже близько п'яти тисяч років тому при будівництві застосовували штукатурку з гіпсу і виконували малярські роботи. На території нашої країни штукатурку використовували в VI столітті до нашої ери. У будинках, побудованих ще в п'ятому тисячолітті до н. е. стіни були оштукатурені гіпсовим розчином, а поверх пофарбовані. На шари фарби нанесені зображення язичницьких богів та інших персонажів. Фарбування стін проводилася і в Древньому Китаї, тільки штукатурка не наносилася, а фарбували дерев'яні стіни.

Храми та ошатні будівлі середньовічних міст були облицьовані мармуром або покриті різнокольоровою штукатуркою, всередині були виконані різноманітні малярські роботи. До кінця XI століття, коли Київська Русь досягла зеніту своєї могутності і культурного розквіту, поряд з поліпшеною обробкою, живописом, мозаїкою і облицюванням керамічними плитами, широко застосовували вапняну штукатурку. Але в більшості випадків такі фахівці працювали окремо і коли з'явилися люди, які були і штукатурами і малярами, сказати неможливо. На території нашої країни у професійно-технічних училищах таких спеціалістів почали готувати в 1932 році.

Маляр-штукатур - це людина, котра опанувала відразу дві цікаві професії: маляра і штукатура. Обштукатурювання і фарбування - це два дуже важливих етапи в будівництві будинку. Якщо від муляра-монтажника залежить, чи буде будинок міцним, надійним, то від маляра-штукатура залежить зовнішній вигляд будівлі. Маляр-штукатур проводить кінцеві операції, після яких все в новому будинку повинно бути чистим і красивим, без плям і помарок. Він іде з будівництва останнім, його робота завершує працю всього колективу будівельників.

Штукатури першими починають обробку будівель, створюють основу, яку потім доповнює маляр. Штукатурні роботи проводяться для підвищення довговічності споруд, вирівнювання поверхні внутрішніх і зовнішніх стін, архітектурно-декоративних цілей, додання будівлям більшої привабливості та виразності. Після закінчення штукатурних робіт маляр-штукатур приймається за малярські роботи. Це роботи по фарбуванню, обклеюванні, художньої обробки та ремонту внутрішніх поверхонь будинків.