Учнівська толока - екологічна акція вздовж берега річки

25.04.2017 12:34

Старовижівщина – край річок та озер, яких у районі налічується більше двадцяти. Наше селище розташоване над правою притокою Прип’яті, річкою Вижівкою, назва якої походить від діалектного слова «вижній», що означає «верхній», та зумовлена тим, що річка витікає з найвищої частини Волинської височини. За легендою, назва річки, як і населеного пункту, пов’язані з польською королевою Боною, котра була сліпою, але, вмившись водою з річки, прозріла і мовила «От і видва!».

Чисті джерельні води наших водойм притягують до себе впродовж усього року компанії друзів, сім’ї з дітьми чи поодиноких відпочивальників. І якщо дві останні категорії намагаються прибрати після себе, то перша, зазвичай, залишає дуже багато слідів активного дозвілля. Купи сміття, пляшки з під різних напоїв, целофанові торбинки валяються просто під ногами, надають неповторного колориту всій місцевості.

Напередодні весняних свят учнівська рада прийняла рішення провести толоку і вздовж берега річки Вижівки. 12 квітня учні ліцею, охочі зробити свій невеликий внесок у збереження довкілля, організували ще одну трудову акцію і прибрали прибережні зони відпочинку.